Magazín

Produktové aktuality

Objektivy Sigma pro Sony bajonet? Špičková kvalita za výhodnou cenu

Tom KalousVydáno: 24. 6. 2021 v 11:11 • Rubrika: Produktové aktuality

Objektivy Sigma pro Sony bajonet? Špičková kvalita za výhodnou cenu

Proč byste měli zvolit objektiv Sigma, a ne Sony? Jaká ohniska jsou v nabídce Sigma? Bude vše fungovat správně, i když to není objektiv Sony? Na to se podíváme v dnešním článku.

Obsah

Zkratky

V názvech všech objektivů jenom samé zkratky.. Pokud ale víte, co znamenají, usnadní vám orientaci i výběr! Dnes si píšeme o objektivech pro bezzrcadlovky Sony, takže nás budou zajímat především zkratky DG, DC či DN. DG neboli digital označuje objektiv určený pro full-frame snímače. V případě označení DC se jedná o objektiv určený pro APS-C snímač. Druhá zkratka, tedy DN (Digital Neo) říká, že se jedná o objektiv určený pro digitální bezzrcadlovky. 

Chci objektiv SIGMA

Všechno jak má být

Sem tam nám přijde dotaz, jestli je možné použít Sigma objektiv na Sony fotoaparát, a jestli bude vše fungovat. Nebojte se, bude! Objektivy Sigma pro Sony jsou navrženy tak, aby veškeré funkce, jako je ostření nebo třeba změna clony, fungovaly bez jakéhokoliv zaváhání s naprostou přesností i rychlostí. Takže se nemusíte bát, že po nasazení Sigma objektivu třeba nezaostříte. Dokonce jsou navrženy tak, aby vykreslily i to nejvyšší rozlišení snímače, které Sony nabízí, bez jakékoliv ztráty kvality.

Pevné objektivy

Tady si vybere opravdu každý. Jsou tu i levnější a méně světelné varianty. Ty bývají většinou také kompaktní, a tím pádem ideální na takové to každodenní nošení po městě nebo cestování. A pak tu jsou super světelné f/1,4 či dokonce f/1,2 a to je extra třída. Nehledě na světelnost, všechny objektivy jsou vyrobeny z robustního materiálu, takže jim nebude vadit tvrdá práce a budou poctivě sloužit za každého počasí!

Sigma 24 mm f/1,4 DG HSM Art

Je zajímavé ohnisko, kterým snadno vyfotíte reportáž, krajinu nebo architekturu, ale také třeba nějaký ten interiér. Já osobně toto ohnisko se světelností f/1,4 používám nejraději na svatby, jelikož mi dovolí dostat do záběru jak svatební pár, tak celé dění okolo nich. A když se pak rodina a hosté přesunou na hostinu do interiéru, světelnost f/1,4 mi dovolí ponechat ISO co nejnižší, čímž eliminuji šum ve fotkách. Můj kolega Kenji (mmj. Sigma ambasador) používá tento konkrétní objektiv nejčastěji a fotí s ním také zajímavé portréty!

Sigma 35 mm f/1,4 DG HSM Art

Ohnisko 35 mm je opravdu hodně populární a velká většina fotografů vám to potvrdí. O perfektní ostrost vašich fotek z nedávno představeného objektivu Sigma 35 mm f/1,4 DG DN Art se postará 15 členů v 11 skupinách, které tvoří hned několik prvků eliminující nežádoucí jevy. Jemný bokeh s kulatým tvarem a krásnými hvězdičkami vytvoří 11lamelová clona. Novinka nabízí krokový ostřící motor, který se postará o rychlé a přesné ostření s plynulým průběhem

Objektiv je velice robustně postaven a vydrží velký nápor při práci! Navíc je celý utěsněn proti prachu a vlhkosti, takže se můžete vydat tvořit do jakéhokoliv počasí. Za cenu 24 290 Kč dostanete velice povedený objektiv, kterému se konkurence cenově jen těžko vyrovná! 

Objektivy Sigma pro Sony bajonet | Megapixel
Zdroj: Společnost Sigma

Sigma 105 mm f/1,4 DG HSM Art

Robustní teleobjektiv pro fotoaparáty, určený pro plný formát (full-frame), který japonští technici navrhli tak, aby poskytoval ten nejlepší a nejatraktivnější bokeh. Na hmotnost však rychle zapomenete, jakmile uvidíte ostrost, kterou tento objektiv dokáže vytvořit, dokonce i na nejnižší clonu F/1,4! 

Design a masivní zpracování si řada Art stále drží a neudělala výjimku ani u tohoto skla. Co mě příjemně překvapilo a co jako svatební fotograf dost ocením je utěsněnost vůči prachu a vlhkosti. Zrovna o víkendu jsem na svatbě dost zmokl a objektiv to zvládl perfektně. Přemýšlíte o tomto objektivu? Pak byste si měli přečíst celou recenzi!

Objektivy Sigma pro Sony bajonet | Megapixel

Sigma 16 mm f/1,4 DC DN Contemporary

Tento objektiv je určený pro systém APS-C. Objektiv je utěsněný proti vlhkosti i prachu a výrobce jej vybavil krokovým motorkem automatického ostření, který skvěle využijete na focení i pro video. Je rychlý, přesný a zároveň tichý. Ostřící kroužek je velice široký, takže se vám s ním bude velmi dobře ostřit i manuálně. Sigma 16 mm je utěsněna proti prachu a vlhkosti, a proto vás nezklame ani v náročnějších podmínkách.

Jedná se o skvělý univerzální objektiv pro širokou škálu využití. Lze s ním úspěšně fotit jak krajinky, tak portréty a uplatní se výborně také pro reportáž. Samostatnou kapitolou pak bude video, kde se výborně zúročí vysoká světelnost (do světelně špatných podmínek).

Objektivy Sigma pro Sony bajonet | Megapixel
Sigma 16 mm f/1,4 DC DN Contemporary, Autor: Jan Suchý

Sigma 56 mm f/1,4 DC DN Contemporery

Dalším zajímavým objektivem, tentokrát pro APS-C snímač, je 56 mm f/1,4. Po přepočtu na kinofilmové pole se dostáváme na 84 mm, což svádí k portrétní fotografii, ale ve skutečnosti může být i velmi univerzální.

Předpoklady k tomu má - počínaje zpracováním, odolností a rozměry (na cestách), přes rychlost ostření (sport) a výbornou kresbu (portrét), konče minimem optických vad (produktová fotka). Objektivu dominuje pouze jediný prstenec, který má za úkol manuální ostření, ostatní ovládání pak probíhá přímo z těla fotoaparátu.

Zoom objektivy

Zoom objektivů pro Sony fotoaparáty je zatím pomálu, ale jistě brzy přibudou další! Momentální nabídka však pokrývá všechna nejdůležitější ohniska od 14 mm do 400 mm. 

Sigma 14-24 mm f/2,8 DG DN Art

Ideální širokáč na krajnky, architekturu i interiéry, a když chcete hodně prostředí a akci, tak také na sport. Dobře ho využijete také na video! Co vás příjemně překvapí je autofocus. Dřívější modely na Sony tělech ne vždy stíhaly to, co nativní skla. U 14-24 mm se tohoto bát nemusíte. Objektiv váží 795 gramů a optická stavba se skládá z 18 členů ve 13 skupinách, z toho 3 asferické členy, 5 SLD členy a 1 FLD člen, které potlačují optické vady. Zkrátka moderní sklo jak se patří. Optická soustava je opatřena i Nano Porous Coatingem.

A jelikož má Sigma 14-24 mm vypouklou přední čočku, budete používat zadní filtry, které vyrábí například Haida. Ani u tohoto krásného skla jsme si nemohli nechat ujít podrobnou rcenzi.

Objektivy Sigma pro Sony bajonet
Autor: Jakub Caha

Sigma 24-70 mm f/2,8 DG DN Art

Mnoho fotografů prahne po jednom univerzílním objektivu, kterým zaznamenají veškeré dění kolem sebe. A právě jedním takovým je Sigma 24-70 mm! S tímto sklem si poradíte v podstatě s jakýmkoliv žánrem. Navíc dostanete špičkovou kvalitu výstupu, kterou Sigma objektivy dosahují.

U objektivů s označením ART budete hledat chromatickou aberaci nebo dokonce vinětaci jen stěží (ani na tu nejotevřenější clonu). Ostatně i o tom se dočtete v naší recenzi. Ostřící systém je řízen krokovým motorem s minimální zaostřovací vzdáleností 18 cm. Objektiv je utěsněn proti povětrnostním podmínkám. Jeho váha je 835 gramů a nasadíte na něj 80 mm filtr.

Objektivy Sigma pro Sony bajonet | Megapixel

Sigma 18-35 mm f/1,8 DC HSM Art pro Canon

Rád bych zde zmínil také tento objektiv, který je hodně oblíbený mezi kameramany točící na Sony foťáky! Bohužel se ještě neobjevila jeho verze s bajonetem pro Sony fotoaparáty, takže bude nutné jej k foťáku připojit přes adaptér Sigma MC-11. Jeho obrovskou výhodou je světelnost f/1,8 po celém rozsahu. Jde v podstatě o unikát, jelikož většina zoom objektivů disponuje maximální světelností f/2,8!

Sigma 18-35 mm váží 810 gramů, takže vám hezky sedne do ruky! A jeho cena? Za 21 590 Kč dostanete silný pracovní nástroj, kterým odtočíte cokoliv!

Slova závěrem

Ať už si vyberete jakýkoliv Sigma objektiv, rozhodně nebudete litovat! Oproti Sony objektivům ušetříte pár korun, za což ale dostanete hodně muziky a ještě větší chuť tvořit! Obrazová kvalita, kterou Sigma skla poskytují je dechberoucí a klobouk dolů před vývojáři, kteří tyto skla počítají. A co vy, už máte svého favorita? 

Chci objektiv SIGMA

Objektivy Sigma pro Sony bajonet | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, velice se omlouváme, ale většina dodavatelů má v současné době problém s dodávkami. Pokud nemáte zboží objednané, může se stát že ho naskladníme a vůbec nedostane na pult, protože dodávka ani pokryje objednávky. Ideální proto je zboží objedat a o naskladnění Vás budeme následně informovat osobně. Přesné informace o aktuální dostupnosti Vám podá náš zákaznický sesrvis (objendavky@megapixel.cz).

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 25. 6. 2021 |Reagovat

PV

Dobrý den, jak je to s dostupností 28-70? Píše se "do 4 týdnů", ale to je tam už několik měsíců :-) Děkuji.

1

Petr Voneš, 24. 6. 2021 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.