Magazín

Produktové aktuality

Vyzrajte na padělání fotografií přímo ve fotoaparátu s novou technologií od Sony!

Lucie VořechováAktualizováno: 12. 8. 2022 v 9:47 • Rubrika: Produktové aktuality

Vyzrajte na padělání fotografií přímo ve fotoaparátu s novou technologií od Sony!

Protože se v poslední době řeší čím dál častěji neoprávněná manipulace s tvorbou a její zneužití, rozhodla se společnost Sony zakročit a ulehčit tak uživatelům svých zařízení práci. Přišla s inovací, kdy pomocí technologie pro ochranu fotografií přímo ve fotoaparátu znemožňuje padělání snímků či jejich podvodného použití.

Obsah

V naší digitální době je snadné ukrást data, upravit je a vydávat buď za vlastní nebo je zmanipulovat ke svým účelům. Na to reaguje společnost Sony svou novou funkcí, kterou zatím nabízí jen pro fotoaparát Sony Alpha A7 IV, v blízké době se však zvažuje její rozšíření i na další modely. Technologie je aktuálně dostupná pro firemní uživatele a má chránit především proti padělání pasů a dokladů totožnosti, slouží však také pro kontrolu manipulace s obrazem v oblasti medií a lékařství. Zároveň je možné ji využít jako základ pro kontrolu a evidenci škod v pojišťovnictví či stavebnictví. 

Sony Alpha A7 IV | Megapixel

Jak to funguje? 

Podobně, jako je tomu u Content Authenticity Initiative (zkráceně CAI), což je iniciativa od Adobe ve spolupráci s Twitterem a New York Times, i nová funkce od Sony funguje na bázi aplikace kryptografického podpisu do vytvořeného obsahu, díky čemuž vznikne bezpečný záznam, v němž lze nadále dohledat historické úpravy a šíření pomocí sociálních sítí či médií. 

Soubory zachycené na model Sony Alpha A7 IV zvládnou detekovat jakoukoliv úpravu obrazu, což chrání jeho uživatele před podvodným použitím.

Jak na to?

V momentě, kdy aktivujete ve fotoaparátu režim podepisování, budou snímky kryptograficky podepsané, což povede při kontrole k odhalení padělání nebo manipulace dat. Společnost Sony tak odpovídá na potřebu mnoha odvětví certifikovat nezměněné a chráněné snímky. 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.